Dzisiejsza data: 7 marca 2015, Sobota Aktualna podstrona: www.kolegiata.leszno.pl » Strona główna
NEWSLETTER
Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o imprezach, uroczystościach, rekolekcjach itp. organizowanych przez nas, podaj swój adres e-mail
zapisz wypisz
Aktualności


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (1.03.2015)

 

 1. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc dla polskich misjonarzy Ad Gentes.
   
 2. Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. O godz. 10.00 odprawimy Mszę Świętą w ich intencji.
   
 3. Jutro po wieczornej Mszy Świętej młodzież pierwszych klas gimnazjalnych ma spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
   
 4. Od wtorku przyjmować będziemy intencje na drugi kwartał tego roku.
   
 5. W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Msza Święta odpustowa w parafii św. Kazimierza o godz. 18.00.
   
 6. W tym tygodniu przypada 1. czwartek, 1. piątek i 1. sobota miesiąca:
 • W czwartek modlić się będziemy w intencji powołanych do kapłaństwa i o nowe powołania. Zapraszamy na Mszę Świętą z nieszporami w tej intencji o godz. 18.30.
 • W piątek zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Świętą i Drogę Krzyżową o godz. 17.00. Nabożeństwo wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawimy w łączności z Mszą Świętą wieczorną. Okazja do spowiedzi świętej przez cały dzień.
 • W sobotę, począwszy od godz. 8.30, odwiedzać będziemy chorych i osoby starsze ze spowiedzią i Komunią Świętą. Są to ostatnie odwiedziny przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Zainteresowanych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.
 1. Zapraszamy do uczczenia Męki Pańskiej przez udział w nabożeństwach pasyjnych!
 • Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 17.00 (w tym tygodniu wyjątkowo po Mszy Świętej pierwszopiątkowej), a dla młodzieży i dorosłych po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 19.00.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 15.00.
 • Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 1. Ksiądz Arcybiskup Metropolita wzorem lat ubiegłych zwraca się do Diecezjan z prośbą o złożenie daniny diecezjalnej, czyli ofiar na funkcjonowanie instytucji centralnych naszej archidiecezji. Ofiary prosimy składać w kopertach, które można otrzymać u ministrantów, a także w zakrystii i biurze parafialnym. Całość wskazań duszpasterskich na Wielki Post wywieszona jest w gablocie ogłoszeń.
   
 2. Od piątku 13 marca do niedzieli 15 marca młodzież z dwóch diecezji: poznańskiej i wrocławskiej, angażująca się w organizację Światowych Dni Młodzieży oraz spotkania Taize, przyjedzie do Leszna na dni skupienia. Zachęcamy parafian do przyjęcia ich w gościnę. Będzie to wyrazem naszej chrześcijańskiej miłości i znakiem jedności wiary. Rodziny chętne do ugoszczenia młodzieży prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub biura parafialnego. Szczegóły u ks. Wojciecha.
   
 3. Caritas Poznańska pokornie prosi wszystkich ludzi dobrej woli o odpis 1% podatku. Dzięki pozyskanym środkom Caritas Poznańska dalej będzie mogła prowadzić bezpłatne jadłodajnie, pomoc w leczeniu i rehabilitacji, świetlice dla dzieci i młodzieży, kolonie, wczasorekolekcje dla osób chorych i starszych. Szczegółowe informacje na ulotkach i stronie www.caritaspoznan.pl.
   
 4. Jednocześnie w naszym kościele na czas Wielkiego Postu wystawiamy kosz i skarbonę na dary żywnościowe i pieniężne dla potrzebujących.
   
 5. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 13.00 celebrowana będzie przez Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka z okazji 25-lecia działalności Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Msza będzie transmitowana przez TVP Polonia. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.
   
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika Katolickiego”, "Małego Przewodnika Kato i „Miłujcie się”.
   
 7. Zmarli nasi parafianie: Florentyna Stemplewska z ul. Śniadeckich i Henryk Sieletycki z ul. Narutowicza. Requiem aeternam dona eis Domine et lux perpetua luceat eis.


NASZA GALERIA

zobacz wszystkie galeria

EWANGELIA NA DZIŚ

(Mi 7,14-15.18-20)
Paś lud Twój, Panie, laską Twoją, trzodę dziedzictwa Twego, co mieszka samotnie w lesie - pośród ogrodów. Niech wypasają Baszan i Gilead jak za dawnych czasów. Jak za dni Twego wyjścia z ziemi egipskiej ukaż nam dziwy! Któryż Bóg podobny Tobie, co oddalasz nieprawość, odpuszczasz występek Reszcie dziedzi ...

czytaj całość

MSZE ŚW. i PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
w niedzielę
7:30, 9:00, 10:00 (młodzieżowa),
11:30 (dla dzieci), 13:00, 18:30

w święta w dni pracy
7:00, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

w dni powszednie
7:00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia), 8:00, 18:30

sakrament chrztu
w każdą 2. i 4. sobotę miesiąca o godz. 18:30
każda 3. niedziela miesiąca o godz. 13:00

nabożeństwo fatimskie
każdy 13-ty dzień miesiąca
godz. 19:00 czuwanie modlitewne
godz. 21:00 Apel Maryjny i procesja z figurą Matki Boskiej

nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
wtorek godz. 7:30 oraz po wieczornej Mszy św.

Msze św. w innych parafiach Leszna

KAPLICA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
w dni powszednie  7:30 – 18:30
w niedziele 14:00 – 18:30
SPOWIEDŹ
w niedziele
przed każdą Mszą Świętą

w dni powszednie
od godz. 7:00 do 8:30
od godz. 18:00 do 19:00

stały konfesjonał
w każdy piątek 7:00 –19:00

BIURO PARAFIALNE

ul. Kościelna 18
tel. 65 520 25 75

czynne
poniedziałek – sobota 9:00 – 12:00
czwartek 16:00 – 17:00
© Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Mikołaja w Lesznie
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt graficzny: www.s-ds.pl
Kodowanie: www.gechu.leszno.net
Grafika foto: www.andi.art.pl
powrót na górę strony